FŐMENÜ


Széchenyi 2020

HATÁRTALANUL

Hirdetmény

Tisztelt Szülők!

A Bethlen Gábor Református Általános Iskola felvételt hirdet a tehetséggondozó 5. évfolyamára a 2019/2020 tanévre.

Jelentkezési lap letölthető a www.bethleng.hu honlapról.

A jelentkezés határideje: 2019 április 12.

Érdeklődni Virágné Katona Zsuzsanna igazgatónál lehet.

Oklevél

Kattintson a képre a nagyításhoz:

 

Álláshirdetés 2.

Óvodapedagógusi munkakör betöltésére kiírt álláshirdetésünk megtekinthető a linkre kattintva:

ÁLLÁSHIRDETÉS 2.

 


 

ORSZÁGOS VERSENY A BETHLENBEN


2019. február 22-án VIII. alkalommal került megrendezésre iskolánk szervezésében a Wass Albert Országos Vers- és Prózamondó Verseny.

Az országos szavalóversenyen mintegy 100 diák versenyzett 7 kategóriában.

A zsűri tagjai elismert költők, írók, tehetségfejlesztő szakemberek voltak, többek között Bajor Péter: a MATEHETSZ ügyvezető elnöke, Tomanek Gábor, Sziki Károly színművészek, Béres Mária a Tiszazugi Földrajzi Múzeum igazgatója, tehetségfejlesztési szakértők, szakvizsgázott drámapedagógusok. A versenyt Markót Imre polgármester úr nyitotta meg. Iskolánk tanulói az alábbi helyezést érték el:

1.-2. évf.: Tatár Csilla VII. hely
3. évf.: Dorka Ádám VIII. hely
4. évf.: Rácz Márton IV. hely-különdíj
5. évf.: Pásztor Ferenc IX. hely
6. évf.: Náhóczki Rajmund III. hely
7. évf.: Cubra Daniella IV. hely – különdíj
8. évf.: Boda Petra V. hely- különdíj

Minden kategória I-III. helyezettjét a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége meghívta a tehetségfejlesztő programjában való mentori megsegítésre és 80.000 Ft értékű ösztöndíj pályázati lehetőségére.

A rendezvény fő támogatói voltak: Törökszentmiklósi Református Egyházközség, Nemzeti Tehetség Program pályázati támogatása- NTP-TMV-18, Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége, Törökszentmiklós Városi Önkormányzat, Panoráma Világklub, Bohács Bt., Sabintex-Ker Kft., Szilasi és Társa Kft, Dóda Lászlóné, Özné Dóda Erika, Fehér Éva, Kovács Zsolt, Karakas Ilona, Engler Éva szülők. Köszönjük!

Fotók: Árvai Fotó / A verseny 1-3. helyezettjei

 VIII. WASS ALBERT ORSZÁGOS VERS- ÉS PRÓZAMONDÓ VERSENY -  2019. február 22.

 VÉGEREDMÉNY 

1-2. évfolyam 

Helyezés

Név

Iskola

Felkészítő

Pont

1.

Herdeló Bíborka

Magvető Református Általános Iskola és Óvoda

Gyula

Bendli Krisztina

58

2.

Nemeskéri-Kutlán Anikó

Szenczi-Molnár Albert Református Általános Iskola

Budapest

Vida Lajosné

54

3.

Petőfi Benjámin

Tiszakécskei Református Általános Iskola és Gimnázium

Tiszakécske

Fazekas Béláné

50

4.

Pető Gréta

Bán Zsigmond Református Általános Iskola

Tiszafüred

Sütőné Seress Adrienn

47,5

5.

Szakács Panka

Tarczi Lajos Általános Iskola

Pápa

Nagyné Mayer Ágota

47

6.

Zaveczki Leila

Teichmann Vilmos Általános Iskola

Kisvárda

Imréné Pásztor Enikő

46,5

7.

Tatár Csilla

Bethlen Gábor Református Általános Iskola, Óvoda

Törökszentmiklós

Polgárné Madarasi Zsuzsanna

46

8.

Feke Dorottya

Erőss Lajos Református Általános Iskola

Püspökladány

Kissné Balla Krisztina

45,5

9.

Szabó Dalma

Képes Géza Általános Iskola

Mátészalka

Gergely Józsefné

45

10.

Kis Viktória

Tápiószelei Blaskovich János Általános Iskola

Tápiószele

Horváthné Vágány Julianna

44,5

11.

Budai Noémi Nikoletta

Hunyadi Mátyás Magyar-Angol Két

Tanítási Nyelvű Általános Iskola

Törökszentmiklós

Tolmár Ilona

44

12.

Tugyi Anna

Alsójászsági Petőfi Sándor Általános Iskola

Jánoshida

Majorosné Gerhát Éva

43,5

versenyen kívül

Galuska Fruzsina

Bethlen Gábor Református Általános Iskola, Óvoda

Törökszentmiklós

Mrena Andrea

 

Molnár Hanna

Teichmann Vilmos Általános Iskola

Kisvárda

Imréné Pásztor Enikő

 

óvodás

Koza Zorka Anna

Hétszínvirág Tagóvoda

Budapest

Pataki Éva

különdíj

 

3. évfolyam

Helyezés

Név

Iskola

Felkészítő

Pont

1.

Révész Dorottya

Jókai Mór Református Általános Iskola

Nyíregyháza

Czene Erika

56

2.

Zámbori Luca

Tiszakécskei Református Általános Iskola és Gimnázium

Tiszakécske

Nagy Istvánné

54

3.

Novák Rozi

Teichmann Vilmos Általános Iskola

Kisvárda

Vashegyiné Gyüre Éva

53,5

4.

Józsa Csaba

Képes Géza Általános Iskola

Mátészalka

Szabóné Kedves Mariann

53

különdíj

5.

Erős Anna

Bán Zsigmond Református Általános Iskola

Tiszafüred

Sütőné Seress Adrienn

50

6.

Gali Rebeka

Erőss Lajos Református Általános Iskola

Püspökladány

Sárosi Katalin

44

7.

Kocsis Nóra

Tápiószelei Blaskovich János Általános Iskola

Tápiószele

Ivanics Lászlóné

42

8.

Dorka Ádám

Bethlen Gábor Református Általános Iskola, Óvoda

Törökszentmiklós

Patóné Kazinczy Mariann

41

9.

Kálmán Jázmin

Alsójászsági Petőfi Sándor Általános Iskola

Jánoshida

Nagyné Karancsi Katalin

38

versenyen kívül

Mizsei Boglárka

Képes Géza Általános Iskola

Mátészalka

Dr. Vargáné Árva Julianna

 

 

 4. évfolyam

Helyezés

Név

Iskola

Felkészítő

Pont

1.

Százvai Barbara

Teichmann Vilmos Általános Iskola

Kisvárda

Vámos Péterné

60

2.

Ujlakán Nándor

Bán Zsigmond Református Általános Iskola

Tiszafüred

Sütőné Seress Adrienn

59

3.

Szabó Zsombor

Képes Géza Általános Iskola

Mátészalka

Sasvári Erika

Gergely Józsefné

58

4.

Rácz Márton

Bethlen Gábor Református Általános Iskola, Óvoda

Törökszentmiklós

Bézi-Bakos Georgina

Rácz Péterné

57,5

különdíj

5.

Fülöp Kinga

Szenczi Molnár Albert Református Általános Iskola

Budapest

Falusiné Varga Tünde

56,5

6.

Reményi Réka

Tarczi Lajos Általános Iskola

Pápa

Cserneczkyné Kapa Nikoletta

56

7.

Faragó Laura

Tiszakécskei Református Általános Iskola és Gimnázium

Tiszakécske

Bohács Alexandra

55,5

8.

Pintér Petra

Magvető Református Általános Iskola és Óvoda

Gyula

Szabó Sándorné

54

9.

Pesti Péter Barnabás

Tápiószelei Blaskovich János Általános Iskola

Tápiószele

Horváthné Vágány Andrea

54

10.

Varga Barnabás

Székely József Református Általános Iskola

Szentmártonkáta

Kaszab Krisztina

53

10.

Nagy Norman

Erőss Lajos Református Általános Iskola

Püspökladány

Nagyné Bagdi Angelika

53

versenyen kívül

Kelemen Dorina

Képes Géza Általános Iskola

Mátészalka

Sasvári Erika

Gergely Józsefné

 

Kovács - Barta Margaréta

Teichmann Vilmos Általános Iskola

Kisvárda

Vámos Péterné

 

Doszpoth Laura

Képes Géza Általános Iskola

Mátészalka

Sasvári Erika

Gergely Józsefné

 

 

5. évfolyam 

Helyezés

Név

Iskola

Felkészítő

Pont

1.

Budai Bence

 

Bán Zsigmond Református Általános Iskola

Tiszafüred

Jeczó Renáta

60

2.

Szakács Boglárka

 

Tarczi Lajos Általános Iskola

Pápa

Nagyné Egyházi Edina

59,5

3.

Imre Boglárka

 

Képes Géza Általános Iskola

Mátészalka

Oláhné Borzován Edit

Imréné Reszegey Tünde

59

4.

Türmer Katinka

Hunyadi Mátyás Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

Törökszentmiklós

Bencsik Pálné

56

különdíj

5.

Zám Fruzsina

Teichmann Vilmos Általános Iskola

Kisvárda

Bodnár Sarolta

51,5

különdíj

6.

Balla Titusz

Báthory Anna Református Általános Iskola

Nyírbátor

Jóni János

51

7.

Polgár Zoé

Magvető Református Általános Iskola és Óvoda

Gyula

Csordás Katalin

48,5

8.

Petőfi Márton Bálint

Tiszakécskei Református Általános Iskola és Gimnázium

Tiszakécske

Muraközy Éva

48

9.

Pásztor Ferenc

Bethlen Gábor Református Általános Iskola, Óvoda

Törökszentmiklós

Sósné Kádár Marianna

47

10.

Antal Málna

Tápiószelei Blaskovich János Általános Iskola

Tápiószele

Horváth Katalin

46

11.

Fazekas Fülöp

Dabasi Kossuth Lajos Általános Iskola

Dabas

Kotán Sándorné

44

12.

Könnyű Ágota

Kaszap Nagy István Református Általános Iskola és Óvoda

Túrkeve

Sebestyénné Balogh Erzsébet

43

13.

Borzák Luca Nikolett

Erőss Lajos Református Általános Iskola

Püspökladány

Nagyné Bagdi Angelika

42

14.

László-Sellár Maja

Székely József Református Általános Iskola

Szentmártonkáta

Kovács Bernadett

39

versenyen kívül

Urbán Virág

Hunyadi Mátyás Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

Törökszentmiklós

Bencsik Pálné

 

 

6. évfolyam 

Helyezés

Név

Iskola

Felkészítő

Pont

1.

Csordás Orsolya Csenge

 

Magvető Református Általános Iskola és Óvoda

Gyula

Turánné Bódi Beáta

51

2.

Birizló Csenge

 

Karcagi Nagykun Református Általános Iskola

Karcag

Nagy Jánosné

50

3.

Náhóczki Rajmund

 

Bethlen Gábor Református Általános Iskola, Óvoda

Törökszentmiklós

Sósné Kádár Marianna

44

4.

Újvári Sára Anna

Jókai Mór Református Általános Iskola

Nyíregyháza

Czene Erika

43

különdíj

4.

Szabó Péter

Kaszap-Nagy István Református Általános Iskola és Óvoda

Túrkeve

Finta Zoltán

43

különdíj

5.

Bodor Hanna

Székely József Református Általános Iskola

Szentmártonkáta

Kovács Bernadett

42

5.

Perpék Szabolcs

Báthory Anna Református Általános Iskola

Nyírbátor

Subáné Kiss Judit

42

6.

Galyas Petra

Bán Zsigmond Református Általános Iskola

Tiszafüred

Sütőné Seress Adrienn

40

7.

Paládi Emese

Képes Géza Általános Iskola

Mátészalka

Oláhné Borzován Edit

37

8.

Kozics Luca

Teichmann Vilmos Általános Iskola

Kisvárda

Bodnár Sarolta

34

8.

Magyar Szabolcs Botond

Pánthy Endre Katolikus Általános Iskola

Törökszentmiklós

Márton János Imre

34

8.

Sebők Bence

Szenczi Molnár Albert Református Általános Iskola

Budapest

Kiss Gabriella

34

9.

Sipos Laura

Erőss Lajos Református Általános Iskola

Püspökladány

Bíróné Szabó Brigitta

32

10

Kerekes Kinga

Tiszakécskei Református Általános Iskola és Gimnázium

Tiszakécske

Muraközy Éva

31

 

7. évfolyam

Helyezés

Név

Iskola

Felkészítő

Pont

1.

Freiberger István László

 

Magvető Református Általános Iskola és Óvoda

Gyula

Turánné Bódi Beáta

60

2.

Vásárhelyi Éva

Jókai Mór Református Általános Iskola

Nyíregyháza

Czene Erika

54

3.

           Jarábik Dominik

 

Kossuth Lajos Általános Iskola

Dabas

Kotán Sándorné

53

4.

Cubra Daniella

Bethlen Gábor Református Általános Iskola, Óvoda

Törökszentmiklós

Sósné Kádár Marianna

52

különdíj

5.

Szabó Nándor

Képes Géza Általános Iskola

Mátészalka

Konczné Jeszenszki Éva

50

6.

Türmer Zsófia

Hunyadi Mátyás Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

Törökszentmiklós

Fábián Ida

48

7.

Kiss László József

Kaszap Nagy István Református Általános Iskola és Óvoda

Túrkeve

Finta Zoltán

47

7.

Baukó Csenge

Mezőtúri Református Kollégium, Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola és Óvoda

Mezőtúr

Valuska Lajos

47

8.

Kardos Kamilla

Jászsági Általános Iskola Hábor Gabriella Általános Iskola és AMI Tagintézménye

Pusztamonostor

Kisné Pető Brigitta

45

9.

Veres Patrik

Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc AMI

Szolnok

Márkus Ágnes

44

10.

Tótik Eszter

Teichmann Vilmos Általános Iskola

Kisvárda

Bodnár Sarolta

42

11.

Forbauer Flóra

Báthory Anna Református Általános Iskola

Nyírbátor

Jóni János

40

11.

Muhari Hedvig

Jászboldogházi Mátyás Király Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Jászboldogháza

Birgés-Tóth Mónika

40

11.

Balogh Zalán

Erőss Lajos Református Általános Iskola

Püspökladány

Szitainé Győrössy Hajnalka

40

 

8. évfolyam 

Helyezés

Név

Iskola

Felkészítő

Pont

1.

Zsíros Bíborka Anna

 

Szolnoki Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc AMI

Szolnok

Demeter Orsolya

48

2.

Csintalan Petra

 

Teichmann Vilmos Általános Iskola

Kisvárda

Bodnár Sarolta

47

3.

Balogh Kamilla

 

Rákóczifalvai II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola

Rákóczifalva

Sándorné Pusztai Erika

43

4.

Tóth András Levente

Szenczi Molnár Albert Általános Iskola

Budapest

Kiss Gabriella

42

különdíj

5.

Boda Petra

Bethlen Gábor Református Általános Iskola

Törökszentmiklós

Töltszéki Gyuláné

37

különdíj

6.

Mihályi Teréz Benedikta

Jászboldogházi Mátyás Király Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Jászboldogháza

Birgés-Tóth Mónika

35

7.

Molnár Anna

Alsójászsági Petőfi Sándor Általános Iskola

Jánoshida

Tóthné Eszes Éva

33

8.

László Orsolya

Bán Zsigmond Református Általános Iskola

Tiszafüred

Sütőné Seress Adrienn

31

8.

Pabar Ákos Zsolt

Mezőtúri Református Kollégium, Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola és Óvoda

Mezőtúr

Malatinszky Zita

31

8.

Mészáros Lilla

Karcagi Nagykun Református Általános Iskola

Karcag

Nagy Jánosné

31

 

 


Tárgy: Óvodai beíratás

Tisztelt Szülők!

 

A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 8. § (1) rendelkezése szerint a gyermeknek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson kell részt vennie. A kétésfél éves gyermek felvehető abban az esetben is, ha a felvételt követően 6 hónapon belül betölti a 3. életévét.

Tájékoztatjuk Önöket, hogy óvodánkban a beíratkozás rendje a következő:

Az óvodába történő beíratáshoz jelentkezési lapot szükséges kitölteni. A jelentkezési lap beszerezhető az iskolában, az óvodában, vagy a http://www.bethleng.hu honlapról is letölthető. Amennyiben otthon nem áll módjukban kinyomtatni, az óvodában is kitölthető.

A jelentkezési lapot kérjük 2019. május 20.-ig folyamatosan az óvodában (Kutas Bálint út 3-5.) leadni. A felvételi döntésről a folyamatosan értesítjük a szülőket, a legkésőbbi határidő 2019. június 21.

A beíratkozás ideje:

2019.április 23-tól (csütörtök) május 20-ig (péntek) munkanapokon  8.00 – 16.00 –ig folyamatosan.

Pótbeíratkozás időpontja:

2019. május 31. (péntek), 8.00 – 16.30.

Helye: Bethlen Gábor Református Óvoda, Törökszentmiklós, Petőfi út 33.

(Az óvoda a felújítás miatt 2019.augusztus 31-éig a Kutas Bálint út 3-5. alatt működik).

Az óvoda felvételi körzete: Törökszentmiklós város és kistérsége

Kérjük, hogy a beíratáson gyermekükkel együtt jelenjenek meg, és az alábbi dokumentumokat szíveskedjenek magukkal hozni:

    • kitöltött, aláírt jelentkezési lap (beszerezhető a Bethlen Gábor Református Óvodában, vagy iskolában; letölthető az intézmény honlapjáról: www.bethleng.hu ),
    • a gyermek személyazonosítására alkalmas, a gyermek nevére kiállított személyi azonosítót és lakcímet igazoló hatósági igazolvány (lakcímkártya),
    • a szülő személyi azonosító- és lakcímét igazoló hatósági igazolvány (személyi igazolvány, lakcímkártya),
    • gyermek születési anyakönyvi kivonata,
    • gyermek taj kártyája,
    •  nyilatkozat a gyermek felügyeleti jogáról,
    • kötelező védőoltásokat tanúsító gyermek háziorvosi igazolás, vagy az oltási kiskönyv.

Továbbá, ha van:

    • keresztlevél.

Köszönjük mindenkinek, aki részt tudott venni részt óvodanyitogató alkalmainkon.

Mindenkit szeretettel várunk!

 

Törökszentmiklós, 2019. január 15.       

Szabó József
elnök-lelkész

 


 

 

Tisztelt Szülők! Tisztelt Partnereink!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy óvodai tagintézményünk 2019. január 14-től a tanév végéig a Törökszentmiklós Kutas Bálint út 3-5. szám alatti táncházban és tornateremben működik. A kisgyermekek szép és működőképes helyen tölthetik mindennapjainkat.

A Petőfi úti épületegység beruházási- és felújítási munkálatai a nyár folyamán befejeződnek és a gyermekek 21. századi korszerű, igényes, jól felszerelt környezetben kezdhetik meg a 2019-20. nevelési évet.

Törökszentmiklós, 2019. január 8.

Megértésüket köszönjük!

Virágné Katona Zsuzsanna

igazgató


 

KÖSZÖNTŐ

Nagy tisztelettel köszöntöm iskolánk Honlapján az érdeklődő Szülőket, Tanulókat, Szakmai partnereinket!

„Ahol templom, ahol iskola
ott hittel él az ember.
Ott épül a lélek,
ott épül a haza.”

Ahol 298 éve az Úr szavát tanítják,
ott nem tudsz eltévedni.
A tudást tovább adják.

 

Hazánkban a református oktatás 487., iskolánk 298. tanéve a 2018-2019. tanév.

 

Azt valljuk, hogy az iskola alapfeladata:

- a család – szülők – és az iskola együttműködése által tanítani tanulni.

- úgy megtanítani, megtanulni tanulni, hogy diákjaink önállóan legyenek képesek a világban eligazodni, további iskolákban továbbtanulni, saját dolgaikat önállóan intézni, felelősségteljes döntéseket hozni. Ehhez tudásuk folyamatos bővítésére, önismeretük javítására, a másik ember elfogadására és önérvényesítő képességeik fejlesztésére van szükség.

Ehhez különös segítséget nyújt református keresztyén hitünk az a légkör, amit az iskola szellemisége nyújt.

Ez évben is magas színvonalú rendezvények szervezésével kívánjuk megünnepelni történelmi évfordulóinkat, vallási ünnepeinket, a közös együttműködésünket:

Kedves Szülők!

Gyermekeik fejlődése, fejlesztése közös ügyünk, közös érdekünk. Ez csak az Önökkel való jó együttműködésben lehet hatékony
Az együttműködés, a tanuló fejlődése folyamatos figyelemmel-kísérése, segítése mégis elsősorban az Önök érdeke. Ezért kérem tartsanak folyamatos kapcsolatot az osztályfőnökökkel, ha szükséges a szaktanárokkal, hitoktatókkal. Vegyék igénybe a tanulók az intézmény adta lehetőségeket: a délutáni foglalkozásokat: szakkörök, énekkar, sport területén. Lehetőség van a tanulók egyéni tehetség fejlesztésére, felzárkóztatására.

Induljunk együtt egészséggel, hittel és akarattal a 2018/2019-es tanévnek.

Imádkozzunk, hogy továbbra is

 


„.. legyen az Úrnak, a mi Istenünknek
jókedve mirajtunk és a mi kezünknek
munkáját tedd állandóvá nékünk”

 


(Zsolt 90,17)

 


Virágné Katona Zsuzsanna
igazgató

 

Keresés

Óvodai beíratás 2019

Kattintson a képre a részletes információkért:

 

KIADVÁNY

JUBILEUMI

KIADVÁNYUNK,

kattintson!

NTP - 2018

 

Nyertes pályázatainkhoz kapcsolódó hirdetések, kisfilmek:

NTP-KNI-18.PDF
NTP-MUV-18.PDF
NTP-OTKP-18.PDF
NTP-SFT-18.PDF
NTP-TMV-18.PDF
NTP-MŰV 18 szülői délután
NTP-MŰV 18 szaktábor

Nemzeti Tehetség Program

A dokumentumok megtekinthetők a linkre kattintás után:

NTP-MTTD-17NTP-MUV-17NTP-TFJ-17NTP-TMV-17NTP-SFT-17

Nyertes pályázatainkhoz kapcsolódó hirdetések, kisfilmek:
NTP-MTTD-17NTP-MUV-17NTP-MUV-17 II., NTP-TFJ-17NTP-TMV-17NTP-SFT-17

Projektzáró beszámolók:
NTP-SFT-17, NTP-MTTD-17NTP-TFJ-17NTP-TMV-17NTP-MUV-17